Itt állítsd be, hogy a motorsport hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2026. 06. 26. 17:27
Laurent Mekies nem volt hajlandó megerősíteni Paul Monaghan távozását, ugyanakkor a technikai stáb erejét és mélységét méltatta.

Egyre több pletyka kering a Red Bull oszlopos tagjának számító Paul Monaghan jövőjével kapcsolatban, Laurent Mekies csapatvezető azonban határozottan elzárkózott a távozás megerősítésétől. A legújabb hírek szerint a tapasztalt mérnök a közeljövőben elhagyhatja a bikásokat, hogy a Cadillachez igazolva egy magasabb beosztású pozíciót vegyen át.

A paddockban már a mostani szezon korábbi szakaszában szárnyra kaptak a pletykák a szakember esetleges váltásáról, a beszámolójók szerint pedig a megegyezés már az Osztrák Nagydíj hétvégéje előtt körvonalazódott. A főmérnök lehetséges kiválása csak további olaj a tűzre a csapat körüli bizonytalanságokban, hiszen Max Verstappen jövője, illetve egy Oscar Piastrit is bevonó esetleges pilótacsere is folyamatos beszédtéma.

Mekies nem kívánt belemenni a találgatásokba, inkább a jelenlegi felállás stabilitását hangsúlyozta.

„Rengeteg pletyka kering a csapatról és a személyzetről. Nem tartom helyesnek, hogy minden egyes felmerülő szóbeszédre reagáljak. Ha megnézem az elmúlt hónapokban bedobott neveket, a legtöbbjük még mindig a garázsban dolgozik” – fogalmazott a szakember.

„Néhányan sosem akartak távozni, mások pedig meggondolták magukat, vagyis továbbra is velünk maradnak. Éppen ezért nem lenne tisztességes a munkatársainkkal szemben, ha elkezdenék nyilatkozni róluk. Paul ma is itt van velünk, keményen dolgozott azon, hogy az autóink kigurulhassanak a pályára” – tette hozzá Mekies.

A csapatvezető szerint az istálló legfontosabb feladata jelenleg a meglévő szakemberek megtartása, valamint a szükséges új tehetségek magukhoz csábítása. Bár Monaghan távozását nem erősítette meg, a saját technikai stábjába vetett bizalma töretlen maradt.

„Rendkívül magabiztos vagyok ezen a téren. Az elmúlt tizenkét hónap legszembetűnőbb tapasztalata számomra az a hihetetlen mélység és erő, amellyel a csapat rendelkezik. Minden szinten elképesztő tehetségek vesznek körül minket” – értékelte az elmúlt egy évét az istálló élén.

„Éppen ezért biztosan nem fogok kifogásokat keresni, emiatt nem fogom azt mondani, hogy ez vagy az a szakember hiányzik a végső versenyképességünk eléréséhez. Minden tudás a rendelkezésünkre áll házon belül, ha pedig valami mégis hiányzik az egyenletből, azt is meg fogjuk oldani” – zárta gondolatait a csapatfőnök.

Hozzászólok