Charles Leclerc megdöbbent azon, hogy az FIA versenyirányítása csupán egyszeres sárga zászlós jelzést alkalmazott Max Verstappen ausztriai időmérős baleseténél. Az eset közvetve George Russell kezére játszotta a pole pozíciót, miközben a Ferrari monacói pilótája megnyerte a második rajthelyet a Red Bull Ringen.
Bár a monacói versenyző néhány másodpercig magáénak érezhette a rajtelsőséget, a kvalifikáció kaotikus hajrájában Russell végül felülmúlta a köridejét. Verstappen balesete alaposan felforgatta az utolsó perceket, hiszen a holland pilóta és Kimi Antonelli is javított éppen a körén, amikor a Red Bull a gumifalnak csapódott a kilences kanyarban.
A Formula Passion szerint Leclerc nem a riválisát hibáztatja a történtekért, a sportfelügyelők határozatát azonban nem érti. „Egyáltalán nem haragszom George-ra vagy bárki másra. Sárga zászló volt érvényben, ő pedig megfelelően lelassított, így ezzel nincs mit tenni. Az viszont meglep, hogy ez a baleset mindössze egyszeres sárga jelzést vont maga után” – magyarázta Leclerc a Sky Sport F1 kamerái előtt.
„Nem láttam magát az esetet, de Max autóját igen, az pedig egyértelműen látszik, hogy hatalmas erejű becsapódás történt. Erről valószínűleg beszélnünk kellene a jövőben” – tette hozzá a monacói.
A maranellóiak versenyzője a saját teljesítményével kapcsolatban elárulta, hogy az előző hétvégék nehézségei után most a biztonságra törekedett.
„Nem mondanám, hogy teljesen boldog vagyok, inkább csak elégedettebb. A vezetés közben még mindig nem érzem azt, hogy kiemelkedő tempóra lennék képes. Az utóbbi két fordulóban különböző problémákkal küzdöttünk, ezt a bizonytalanságot pedig akaratlanul is magával hozza az ember” – értékelte a helyzetét Leclerc.
„Ezúttal kizárólag egy tiszta hétvégét szerettem volna teljesíteni. A Q3-ban nem akartam olyan kört megkockáztatni, amelynél harminc százalék esély volt arra, hogy hibával végződik” – zárta gondolatait a monacói pilóta.
