A szezont megelőzően kevesen bíztak abban, hogy a tavalyi küszködés után Lewis Hamilton ilyen gyorsan magára talál a Ferrarinál. A brit pilóta azonban a bajnokság első harmada után már a tabella 2. helyét foglalja el, és mindössze negyvenegy ponttal maradt el a listavezető Kimi Antonellitől.
A hétszeres világbajnok fantasztikus formáját jól mutatja, hogy hatvankét egységgel gyűjtött többet, mint a tavalyi év azonos szakaszában. A tündöklés különösen az utolsó három versenyen vált nyilvánvalóvá.
Az olasz Formula Passion rámutatott, hogy Montrealban, Monacóban és Barcelonában egyetlen vetélytárs sem tudott Hamiltonnál több pontot gyűjteni. A Ferrari brit versenyzője egy győzelmet és két második helyezést szerzett ezen a három hétvégén, amellyel hatvannégy pontot zsebelt be.
A tabellát vezető Antonelli Barcelonában kiesett, így ebben az időszakban meg kellett elégednie ötvenhat ponttal. A maranellóiak klasszisa ráadásul hatalmas különbséget épített ki közvetlen riválisaival, Charles Leclerc-rel és George Russell-lel szemben, akik csupán tizenhat, illetve huszonhat pontot kapartak össze a legutóbbi három futamon.
Történelmi magasságokban
A bajnoki ezüstérmes pozíció és a minimális hátrány azért is különleges Hamilton számára, mert a 2021-es szezon óta nem állt ilyen előkelő helyen a tabellán. Akkor a szezonzárón bukta el a bajnoki címet a négyszeres világbajnok Max Verstappen ellenében.
Bár a 2022-es szezonnyitó után is közel volt az éllovashoz, akkor csak a harmadik helyet foglalta el a pontversenyben. Ha Hamiltonnak sikerülne átvennie a vezetést a tabellán, ő lenne a Formula–1 történetének ötödik legidősebb bajnoki éllovasa.
